Kaip 2 rusai Lietuvoje sukūrė milijonus vartotojų pritraukiantį startup’ą

Prieš kelis metus dirbdamas verslo akseleratoriuje StartupHighway sutikau du vyrukus, Planner 5D įkūrėjus, kurie atvažiavo iš Maskvos į Vilnių užkariauti pasaulio. Jų tikslas buvo gauti žinių StartupHighway kaip dirbti su Europos ir užsienio rinkomis. Planner 5D kuria programėlę paprastiems žmonėms, kuri palengvina būsto projektavimo, išplanavimo ir baldų perstatymo klausimus.

Man Planner 5D pasirodė vienas iš įdomesnių verslo projektų, kurie sprendžia realią problemą, turi įdirbį ir dirba didelėje rinkoje. Tiesa, su rusiškais kultūriniais aspektais, bet įdomus.

Nuo to laiko padarėme daug, surinkom lietuvišką komandą, kiek įmanoma perdarėm produktą, kad atrodytų vakarietiškai, išleidom visiškai Lietuvoje pagamintą Android versiją, perdarėm iš naujo iOS versiją ant “native” technologijų, daug dirbom, kad optimizuotume konversiją ir sutvarkytume web įrankį, galiausiai išleidome ir Windows versiją. Kaip visada marketingui lėšų beveik nebuvo, todėl daugiausiai yra organininis augimas paremtas produkto kokybe, paprastumu naudotis bei gebėjimu išnaudoti tai kas prieinama su taupiu biudžetu.

Šiandien Planner 5D išlaiko 9 žmonių komandą ir mane tarp jų. Vien Android aplikacija per metus surinko daugiau, kaip 3.5 milijonus atsisiuntimų. Gerai mums sekasi Europoje ir Amerikoje. Su Azija vis bandom. Patiems nelabai gavosi, todėl bandom dabar per partnerius. Nors produktas ir nišinis, bet kasdien per visas platformas Planner 5D naudojasi apie 100 tūkstančių žmonių. Kaip nišiniam ir konkrečią problemą sprendžiančiam įrankiui manau visai neblogai.

Dar reik daug dalykų padaryti. Naujos funkcijos, geresnis dizainas, dar geresnis vartotojų patyrimas, iš pagrindų perdaryti MacOS versiją. Sąrašas tikrai ilgas ir tai motyvuoja.

Buvo tam tikri dalykai, kurie ir ne taip gerai sekėsi. Pavyzdžiui vis dar neatrandame tikamo būdo dirbti B2B. Dar nesigauna ir vartotojų “pirkimas” per reklamą, nes reklamos kainos ir konversijos santykis per mažas gaunasi. Užtai tikrai neblogai įvaldėm organinius kanalus.

Keistai gavosi ir su Google Cardboard VR. Kažkaip tikėjomės geresnio efekto, bet panašu, kad dar įrenginiam labai trūksta spartos ir raiškos, kad tai išties būtų paprastiems žmonėms įdomus dalykas.

Niekaip neradome tinkamo Windows programuotojo Lietuvoje, tai teko net Rusijos glūdumoje ieškoti. Vis dar ieškome MacOS programuotojo, todėl jei kas žino gabių (Objective C/Swift), tai iš manęs kaip minimum premija.

Esame atviri idėjoms ir projektams, ieškom galimybių prisibelsti iki užsienio blogerių, žurnalistų. Turim ir specialią partnerystės programą bent kiek su namais ir interjero dizainu susijusiems web projektams. Kviečiu dalintis patarimais, mintimis ir pasiūlymais.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *