Kaip surasti techninį verslo partnerį

Tiesiog daug sulaukiu klausimų dėl techninių cofounderių radimo, todėl atrašydamas į dar vieną tokį laišką supratau, kad tai reiktų tiesiog pasidalinti.

Reik suprasti, kad surasti žmogų pagal formulę “investicijų neturiu, todėl reik, kad dirbtų už akcijas” nėra labai lengva, nes vidutinio lygio programuotojai jau uždirba apie 1500EUR į rankas, o CTO lygio žmonės uždirba 3k-5k EUR ir daugiau, tai juos privilioti reik turėti tikrai super komandą, super idėją ir super pasiūlymą, nes ko gero 3k EUR mėnesinių pajamų pakeisti į 5% “kažko” akcijų neatrado “big deal”. Išties realybėje daugeliui net ir 50% “kažko” akcijų neatrodo įdomu. Čia ko gero svarbu idėjos autoriaus credibility, istorija anksčiau, sėkmės atvejai.

Kalbant konkrečiau, tai aš siūlyčiau pradėti nuo sudalyvavimo startup’iniuose renginiuose ir padaryti pranešimus arba šiaip pasibendrauti apie savo verslą, kad susidomėję ateitų. Vienas tokių pavyzdžių yra HUB Vilnius organizuojamas HubCamp renginys, kurį rasite čia – https://www.facebook.com/HubVilnius/events ir jis vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį.

Ypač aktualu būtų sudalyvauti startup renginiuose skirtuose idėjų kūrimui, kuriuos rasti galima čia – http://www.startuplithuania.lt/en/events/

Pagrindiniai yra hackathon tipo renginiai, nes juose būtent vyksta taip, kad ateini, pristatai idėįą ir pasakai ko ieškai. Jei kažkas susidomi, tai prisijungia prie tavęs. Hackathonus daro StartupLithuania (pvz. StartupWeekend), Microsoft Lietuva ir kitos IT bendruomenės.

Per tokius portalus, kaip http://www.meetup.com/ taip pat galima surasti įvairių bendruomenių, kaip open source ar konkrečios programavimo kalbos meetup’us. Atsirinkite Vilnių ir Kauną, ir pasižiūrėkite kokie renginiai vyksta. Pvz. Vilnius.JS, Vilnius Backend and Cloud Developers. Ten reiktų tiesiog nueiti, pasibendrauti, pristatyti savo idėją, o gal net padaryti tai bendruomenei aktualų pranešimą.

Tą patį galima atlikti ir su Eventbrite. Galima rasti pvz. Cybersecurity forumą atsifiltravus Lietuvą –

https://www.eventbrite.com/d/republic-of-lithuania–vilnius/events/

Taip pat rekomenduočiau prisiregistruoti tokiose Facebook grupėse:

LT Startups community https://www.facebook.com/groups/397122950315503/

LT web profesionalai

https://www.facebook.com/groups/webas/

Mob apps bendruomene

https://www.facebook.com/groups/MobAppLT/

Open coffee club Vilnius

https://www.facebook.com/groups/OCCVilnius/

Pradedančiojo lygio jaunų žmonių galiam rasti ir tokiame forume, kaip – http://www.uzdarbis.lt

Jei tiksliai žinote ko jumsreik, tai IT kodo bendruomenės irgi yra ta erdvė, kurioje galima rasti. Čia https://github.com/ galite atsirinkti su “advanced search” iš kur yra vartotojai ir pabandyti juos pakalbinti. Taip pat yra ir  http://stackoverflow.com/ kur galima rasti pagal aktualias temas.

Galima bandyti ir keliu, kurį naudoja headhunter’iai, tai tiesiog atsifiltruoti per Linkedin pagal reikiamas kvalifikacijas ir rašyti, bandyti įkalbėti.

Yra ir keletas būtent tam tikslui skirtų tarptautinių projektų, kaip https://www.cofounderslab.com/ ir https://www.founder2be.com/ kuriuose taip pat galima rasti ir lietuvių.

 

Share

One thought on “Kaip surasti techninį verslo partnerį

  1. Pingback: Web-verslas #15: AdBlock ir klientų pažinimo psichologija | Verslas Online

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *